Loe lähemalt

TUTVUSTUS

Plastvooder/plastikvooder (ehk vinüülvooderdus) on USA-st ja Kanadast pärit suurepärane puitfassaadide imitatsioon, kus selline fassaadikate on tänapäeval kõige levinum. See süsteem võimaldab nii telliskivi- kui ka puithoonete fassaadipindade katmist kvaliteetse, kuid soodsa materjaliga. Fassaadikatted sobivad kasutamiseks nii elumajade kui ühiskondlike ja tööstushoonete puhul (nt kuurid, garaažid, laohooned jne). Suur värvivalik ja paneelide puiduga sarnane tekstuur võimaldab katta oma kodu või muud hooned ilusa ja stiilse vooderdusega ning kindlustab vastupidava fassaadi pikkadeks aastateks. Toote kerge kaal, mugav transportimise viis, lihtne ja kiire paigaldamine, mis ei nõua erilist käsitsemist ega vahendeid, lubab plastvoodriga katmist teostada igal aastaajal ja ilma kõrvalise abita. Vooderdus ei nõua ühtlasi täiendavate hooldustööde tegemist ega värvimist kogu kasutusaja vältel. Vinüülvooderdus on oma koostiselt mittetoksiline ja raskesti süttiv ehitusmaterjal, väga vastupidav halbade ilmastikutingimuste, bioloogiliste tegurite ja enamuse kemikaalide suhtes. Sobib suurepäraselt kasutamiseks koos hoone soojusisolatsiooniga ja kindlustab fassaadi ventilatsiooni. Viimistlusliistude lai värvivalik lihtsustab ja kiirendab paigaldusprotsessi.

EELISED

 1. Tuulekindlus
 2. Vastupidavus niiskusele
 3. Ideaalne kate fassaadi soojustusele
 4. Ventileeritav fassaad
 5. Paigaldamist lihtsustav ja konstruktsiooni mittekoormav materjal
 6. Ei vaja täiendavat hooldamist
 7. Lihtne puhastada
 8. Kerge paigaldus
 9. Kahjurikindel
 10. Keskkonnasõbralik
 11. Tehasepoolne garantii 50 aastat

TEHNOLOOGIA

 • Profileeritud servad annavad tuulekindluse
 • Paigaldusavad lihtsustavad paigaldamist
 • Pealispind sarnaneb ehtsale puidule
 • Vastupidavus muutuvatele ilmastikutingimustele (niiskus, madalad ja kõrged temperatuurid, päikesekiirgus, tuul), bioloogilistele teguritele (putukad, hallitus) ning enamusele kemikaalidele tagavad aastatepikkuse probleemivaba kasutuse.
 • Fassaadikatte vastupidavuse tagab paneeli ehitus: spetsiaalselt profileeritud serv paigaldusavade juures lukustab kinnituse täiendavalt. Sellist konstruktsiooni nimetatakse „tormikindlaks” ja see kaitseb paneele seinalt lahtirebimise eest ka väga tugeva tuule korral.